Пошук:

Художня гімнастика — це складно-координаційний вид спорту під музичний супровід, що виконує одна гімнастка або команда із п’яти дівчат з кількома предметами по черзі: м’ячем, скакалками, булавами, обручем і стрічками. Художня гімнастика є олімпійським видом спорту.

Останнім часом виступи без предмету не проводяться на змаганнях світового класу. При групових виступах використовуються один, два види предметів одночасно (наприклад — обручі і м’ячі) або декiлька предметiв одного виду (наприклад — п’ять м’ячів, п’ять пар булав). Переможці визначаються в багатоборстві, в окремих видах і групових вправах. Усі вправи йдуть під музичний супровід.

Раніше виступали під фортепіано або один інструмент. Тепер використовуються оркестрові фонограми. Вибір музики залежить від бажань гімнастки і тренера. Але кожна вправа повинна тривати не більше півтори хвилини. Змагання проходять на гімнастичному килимі розміром 13х13 метрів. Класичне багатоборство (4 вправи) — олімпійська дисципліна. Окрім багатоборства гімнастки, виступаючі в індивідуальній першості, традиційно розігрують комплекти нагород в окремих видах вправ (окрім Олімпійських ігор).

Виступи оцінюються по двадцятибальній системі. Один з найбільш видовищних і витончених видів спорту. З 1984 року — олімпійський вид спорту.