Пошук:

Сучасне п’ятиборство вигадав П’єр де Кубертен.  Цей вид спорту з 1912 року входить до програми сучасних Олімпійських ігор. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року. Це – комплексний вид спорту, який включає в себе п’ять дисциплін: фехтування, плавання, конкур та біг зі стрільбою, які об’єднані в фінальну частину п’ятиборства – лазер-ран.

Дисципліни

Для фехтування використовується шпага. Змагання проводяться за коловою системою, тобто кожен спортсмен зустрічається з кожним іншим. Кожен бій триває до першого уколу, але не більше хвилини. Якщо за хвилину жодному з супротивників не вдалося нанести укол, обом зараховується поразка.

Плавання проводиться на 200 метрів вільним стилем.

Змагання з кінного спорту — конкур, довжина траси якого 350–450 метрів. На трасі 12–15 перешкод. Коні розподіляються між спортсменами за жеребом. Перед виступом спортсмен отримує 20 хвилин для знайомства з конем.

Завершуються змагання лазер-раном ( біг на дистанції 4 рази по 800м та 4 стрільби між ними) Спортсмени стартують із затримкою, яка визначається відставанням в набраних очках від лідера. Спортсмен, який завершить лазер-ран першим, оголошується переможцем.